E-Usavršavanje: Liječenje boli kod palijativnog bolesnika

18. velj. 2020. | Novosti

O osnovnim principima u liječenju boli kod palijativnog bolesnika govorila je danas u svom predavanju održanom u sklopu Programa e-Usavršavanje v.d. voditeljica Odjela anesteziologije Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice prim. dr. sc. Lidija Fumić Dunkić, dr. med.

“Bol je jedan od vodećih simptoma kod pacijenta oboljelih od karcinoma čija prevalencija raste s napredovanjem bolesti”, rekla je tom prigodom primarius Fumić Dunkić te istaknula da se odgovarajućim liječenjem boli kod određenog broja pacijenata rješava i niz drugih simptoma te povećava kvaliteta života i preveniraju potencijalne komplikacije. Predavanje su u realnom vremenu pratili zdravstveni radnici u Supetru, Lastovu, Babinom Polju, Metkoviću, Rabu, Malom Lošinju, Cresu, Ozlju i Dugoj Resi.

Uporabom informacijsko-komunikacijskih tehnologija, Hrvatski zavod za hitnu medicinu provodi Program e-Usavršavanje s ciljem razvoja i jačanja ljudskih potencijala na svim razinama zdravstvene zaštite u Republici Hrvatskoj. Njime je znatno olakšan pristup profesionalnim sadržajima zdravstvenim radnicima na otoc